Dekorativ stående bukett vallmo konstgjord apelsin H77cm

Floristik24 Dekorativ stående bukett vallmo konstgjord apelsin H77cm Floristik24 Dekorativ stående bukett vallmo konstgjord apelsin H77cm

Dekorativ stående bukett vallmo konstgjord apelsin H77cm

Blommig dekorationer kunde inte vara enklare: den konstgjorda stående buketten med vallmo i orange och röd behöver inte vård eller ljus. Och som namnet antyder står buketten på egen hand - det finns inte längre någon anledning att göra utan färska färger i vårdekorationen!

Buketten med ljusa vallmo är inte bara för dig om du vill koppla av efter jobbet istället för att vattna blommor. Speciellt för badrum utan dagsljus, ett läkarmottagning, disken i receptionen på hotellet, i gymmet eller som ett blickfång i ingången till en restaurang, rekommenderas de realistiska konstgjorda blommorna som en sommardekoration. Det exklusiva dekorativa märket VIANA ger dig en extremt exakt kopia med känsliga färgövergångar, stängda, flockade vallmo-kapslar och frodiga gröna gräs. Du kan till och med böja de frodiga blommorna av sidenblommorna lite genom en trådkärna i stjälkarna. Eftersom buketten med konstgjorda blommor också tar lite utrymme, dekorerar den också ett mässstativ eller ger den lämpliga ramen till dina varor i butiksfönstret.

Den konstgjorda stående buketten med orange vallmo är ungefär 77 centimeter hög. Längst ner är diametern cirka 9 centimeter. Totalt 16 orange blommor och 9 stängda vallmo-kapslar omges av ljusa gräs som tillbehör. Ett flätat band tillverkat av bast håller dekorationsbuketten samman i stil.

Höjd : ca 77 cm
Diameter under : ca Ø9 cm
Färg : orange, röd, grön
Material : plast, bast, tråd
Antal : 1 st

Art. nr.: 68196
Vikt: 1 kg
Leverans till: Frakt ej möjlig.

Varan är för närvarande slutsåld. Det kan vara så att det kommer att finnas tillgängligt igen senare.


Konstgjorda växter

Článok s iba malými množstvami.
Sezónne položky nie je možné usporiadať!


Last Minute

Konstgjorda blommor  - alla underkategorier på ett ögonblick