Exotisk och ändå bekant - den konstgjorda Echinacea-blomman i vita poäng med den, som du kan trylla fram en underbar sommarbukett! Den exotiska blomman kommer ursprungligen från Nordamerika, men har för länge sedan glädjat alla vänner med blommig glans i detta land. I själva verket är ett annat populärt namn, konblomman botaniskt besläktad med infödda prästkragar, inklusive de populära solrosor eller kalendula. Tillsammans kan de trylla fram en underbar behållare som ger dig glädje under sommaren och hösten.
I motsats till våra inhemska växter är dekorativblommans tungblommor böjda tillbaka, verkar hänga ner, vilket särskilt betonar det lilla huvudet av rörformade blommor. Denna distinkta form betonas av den långa stilken som växer ut ur en lång stam tillsammans med andra. Den konstgjorda växten är av mycket hög kvalitet och visar alla detaljer om en riktig korg. Från de realistiska bladen gjorda av sidenstyg till olika odlade blommor till den naturliga stilken, ingår alla element som utgör en verklig koneflora.
Den konstgjorda Echinacea-blomman i färgen vit är tillverkad av plast och har en längd på cirka 90 centimeter. Det finns totalt 5 blommor, vars storlek är mellan cirka 3 och 7 centimeter. En lång, stabil stam med en trådkärna gör att du kan fästa den konstgjorda blomman i blomskum, styrofoam eller mossa.
Längd : cirka 90 cm
Storlek blommor : ca 3 cm - 7 cm
Färg : vit, grön, gul
Material : plast, metall
Antal : 1 st
Produktnr.: 63271
Leverans-Vikt: 0,36 kg
Leverans till: 3. september **
87 kr
*
Tillverkare: VIANA®
Höjd: 1cm
Bredd: 7cm
Längd: 90cm
Färg: vit
Material: Plast
Säsong: Sommar
Stil: Modern
Design: Tillplattad
TEXT_TAX_EXC-Vikt: 0.3kg
Diameter: 7cm