Torkade löv dekoration Moneta torr blomstring natur 200g

Floristik24 Torkade löv dekoration Moneta torr blomstring natur 200g Floristik24 Torkade löv dekoration Moneta torr blomstring natur 200g Floristik24 Torkade löv dekoration Moneta torr blomstring natur 200g

Torkade löv dekoration Moneta torr blomstring natur 200g

De torkade örtbladen är en vacker naturlig dekoration för dekoration och hantverk. Med en touch av exotism och gulgröna bladådror är Moneta-löven mycket attraktiva som dekoration, till exempel i torra blommor och i sommarskålar.

Bladen på perennen, även känd som myntört, är mer ovala än riktigt runda. Ändå ser de försiktigt torkade bladen bra ut i den torra dekorationen. Eftersom bladen plockades tillsammans med sina stjälkar, kan de bokstavligen enkelt integreras i torkade blommor.

Men de torkade löven lämpar sig också mycket bra för hantverk med papper, för att trä på girlanger av naturmaterial eller för att limma ut lyktor. Du kan också skapa stämningsfulla naturliga dekorationer i skyltfönstret om du strör ut de torkade löven generöst. I direkt solljus bleknar dock bladdekorationen gradvis.

Å andra sidan, på kransen med torr dekoration är Moneta-bladen ett fint alternativ till torkade eukalyptusblad.

Observera :
Detta är en naturlig produkt ! Detta gör att produkten utsätts för naturliga fluktuationer och därför kan avvika från angivna mått i form, färg, storlek, bredd, längd och diameter!

Tillbehör och dekorationer som visas på produktbilder ingår inte i leveransen.

Storlek: ca 3cm - 7cm
Färg: naturlig
Material: Pennywort blad
Mängd: ca 200 gram
google_translate

Art. nr.: 2468N000
Vikt: 0,52 kg
Leverans till: Frakt ej möjlig.

Varan är för närvarande slutsåld. Det kan vara så att det kommer att finnas tillgängligt igen senare.


Torkade blommor

Článok s iba malými množstvami.
Sezónne položky nie je možné usporiadať!


Last Minute

Naturliga artiklar  - alla underkategorier på ett ögonblick